26/05/2024

Milé deti, pripravili sme pre vás malý kvíz zameraný na drevenú architektúru a zemepisné zaujímavosti českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy. Slováci a Česi sú dva národy, ktoré až do konca roku 1992 žili v spoločnom štáte a dohovorili sa bez tlmočníka. Boli by sme radi, keby tomu bolo aj naďalej. Preto sme sa rozhodli polovicu otázok položiť v slovenskom jazyku a druhú polovicu v českom jazyku. Veríme, že si s drobnými jazykovými rozdielmi poradíte.

Kvíz je realizovaný v rámci projektu ,, Dřevěná architektura v Beskydech „ , ktorý mapuje tradičnú aj modernú drevenú architektúru v českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy a vytvára databázu týchto objektov. Nápovedu pre kvízové ​​otázky nájdete na webe alebo priamo v teréne.

Kvíz je určený žiakom základných škôl z územia českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy.

Kvízové ​​otázky sú na stiahnutie tu.

Odpovede môžete zasielať sami alebo prostredníctvom základných škôl na e-mailové adresy: valaskova.dagmar@regionbeskydy.cz

alebo projektyturzovka@gmail.com  a to najneskôr do 23.02.2022. Do predmetu napíšte KVÍZ. Vytlačené kvízy môžete odovzdať aj osobne alebo poštou na adresu kancelárie združenia Region Beskydy, Námestie 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí.

Zo správne vyplnených KVÍZOV vyžrebujeme 20 výhercov a tie odmeníme vecnými cenami. Žrebovanie prebehne 25.02.2022.

Previous post Nové propagačné materiály zviditeľnia región Beskydy
Next post Pozor na súťaž!